sobota, 14 lipca 2012

Kardigan w kilka minut

czyli kolejna przeróbka, tym razem znaleziona na Pinterest (bardzo polecam!)
jak to robimy?
wyciągamy stary sweter z szafy lub idziemy do sh, gdzie nabywamy na drodze kupna taki jaki nam odpowiada. mój był długi, brązowy i w serek.


(oczywiście zdjęcia sweterka przed naruszeniem nożyczkami nie mam, bo jestem w gorącej wodzie kąpana 
;-) )
a no i miał długie mankiety a na nich guziczki: zupełnie nie w moim stylu, więc je odprułam.


dalej postępujemy wg. opisu w linku i tadam! mamy kardigan :-)a potem dopiero sobie przypomniałam, że mam w szafie kilka sweterków, których już nie noszę, a przydałoby im się drugie życie ;-)piątek, 6 lipca 2012

Nietoperz

Kot mojej siostry, Frodo (przez szwagra zwany również Grubym) tej nocy na tarasie będąc (pierwsze piętro) upolował nietoperza i postanowił pochwalić się swojej pani zdobyczą... chyba nie muszę tłumaczyć nikomu, że siostra nie była zachwycona talentem Frodeusza..
ja nie wiem jak on to zrobił, kto widział Frodka ten może mieć podobne wątpliwości - (pod koniec tego posta można go oblookać), ale może sama przy kości będąc, nie powinnam powątpiewać w zwinność Frodka..
tak czy inaczej żal mi strasznie nietoperka.. :-(
ja z kolei upolowałam kilka dni temu nietoperka innego, w szarym kolorze, upolowałam go moją maszyną do szycia, a skorzystałam z tego oto tutka Make it and love it

w planach inne kolory :-)

niedziela, 1 lipca 2012

spódnica trochę łoj dana dana!

jakiś czas temu w Lidlu widziałam letnie spódnice do kolana, w pasie z gumką, kwieciste lub gładkie. Cena kusząca, ale stwierdziłam, że przecież uszycie takiej spódnicy to przecież prościocha, a i materiał w domu się znajdzie ;-)
jak pomyślałam tak zrobiłam


Na zdjęciu jest i Duśka w sukience (co się nie często zdarza - nie zdjęcie, a sukienka) ;-)