Historia pewnego fotela, czyli DIY grubego kalibru

To będzie post o pewnym fotelu... i chyba moim największym i najbardziej czasochłonnym projekcie DIY.
Wszystko zaczęło się w zeszłym roku, gdy urządzając się na nowo w moim mieszkaniu pomyślałam, że tym razem chciałabym wygospodarować miejsce na fotel, na tyle duży by móc w nim wygodnie słuchać muzyki i czytać. Upatrzyłam sobie fotel, ale nie mogłam sobie pozwolić na niego ze względu na ograniczone fundusze...więc postanowiłam poszukać fotela na allgro i olx. Takiego z duszą i potencjałem...i wystarczająco niską ceną, by móc kupić materiały na zapewnienie mu nowego życia.
Znalazłam go na allegro... w paskudnym kolorze... z topornymi nogami, ale widziałam.. to ten! :-D

 


Gdy przyszedł mi miałam okazję mi się dokłądnie przyjrzeć, okazało się, że przedsięwzięcie będzie trudniejsze niż myślałam...ale... JA NIE DAM RADY? Potrzymaj mi piwo! :-P
Najpierw musiałam dziada obedrzeć ze skóry i wypatroszyć do szkieletu, który okazał się na szczęście w dobrym stanie. Nogi trzeba było upiłować, co okazało się ciężkim zadaniem, ale tu z pomocą przyszedł mi mój kumpel Marcin (dzięki!) 

Było to kilka wieczorów pracy, ale opłaciło się, bo wewnątrz znalazłam 4,90 zł!! :-D


Potem już było tylko przyjemniej :-)
Nowe uszytwnienie, i cudny różowy materiał... i znowu wiele wieczorów pracy...Na wsparcie mogłam liczyć także ze strony moich zwierzaków. 
 Kotka Furia testowała miękkość nowego mebla...


 A Isza nadzorowała zakres prac :-D
Pierdyliard zszywek i 4 drewniane nogi później.......fotel był prawie gotowy!
Niestety kilka razy pokonały mnie drewniane zaślepki przy podłokietnikach i kilka razy zmieniałam koncepcję, co odwlekło ukończenie rpac na wiele tygodni.
W między czasie zrobiłam malowanie i delikatny face lifting mieszkania. Wszystko tak pieknie wyglądało... tylko ten fotel.... aż pewnego piątkowego popołudnia stwierdziłam "Dosyć! Czas to skończyć i to szybko!" Pół godziny później fotel był gotowy :-DCzas się zrelaksować :-DI to tyle ;-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty