jak to jest zrobione...

czyli tutek jak odmienić swoją bluzę z kapturem!


Bluzy z kapturem lubię bardzo, więc gdy ostatnio zamek błyskawiczny jednej z nich rozpadł mi się w rękach, postanowiłam dać jej drugie życie.
Wymiana zamka na nowy wydawała mi się dość banalna, tym bardziej, że mam drugą prawie taką samą bluzę (różnią się tylko kolorem) - postanowiłam zrobić większą przeróbkę.
Co więcej, postanowiłam ją udokumentować... niestety zapomniałam, że zostawiłam mój aparat w firmie, więc zdjęcia mogłam robić tylko komórką (z góry przepraszam za marną jakość zdjęć!)

Tak wyglądała bluza przed przeróbką:


Odprułam zamek oraz dolny ściągacz, przycięłam przód bluzy pod kątem i przygotowałam (hehe wydrukowałam!) szablon motywu jaki umieszczę na przodzie. Motyw ten ma nie tylko być ozdobą, ale maskować nieco szew środkowy..Zszyłam szew środkowy (miejsce w którym wcześniej był zamek) oraz szew boczny ściągacza i przyszyłam ściągacz powrotem do dołu bluzy (naciągając go równomiernie)
Następnie wycięłam z białego i czarnego jerseyu (z dwóch starych t-shirtów - stary jersey jest o tyle dobry, że czarne elementy nie zafarbują białych w praniu!) elementy głowy pandy. Na spody tych elementów naprasowałam flizelinę z klejem (dzięki czemu elementy stały się bardziej sztywne)Następnie przypięłam szpilkami głowę pandy i obszyłam ją drobnym ściegiem zygzakowym, tą czynność powtórzyłam dla uszu, oczu i nosa.
I tadam! nowa bluza gotowa! (zastanawiałam się jeszcze nad odpruciem kaptura, ale ta operacja byłaby nieodwracalna trochę, więc narazie niech zostanie ;-P)


Nadia gdy zobaczyła bluzę, wykrzyknęła "MIŚ", co chyba oznacza, że panda wygląda nie najgorzej ;-)

no i już!
....
a nie no, skoro już o hendmejdach mowa, to wczoraj rano postanowiłam wziąć swoje włosy w swoje ręce i poprawić to co mój fryzjer od września jakoś nie ma odwagi zrobić ;-p

Komentarze

  1. Boska bluza - boski fryz!! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Bluza jest nieziemska! Zostaw kaptur w spokoju! :P a kysz!
    Normalnie mi póła zjechała jak zobaczyłam te przeróbki... Cudo!

    Fryzura też bomba- bardzo dobrze Ci w niej :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty